تبلیغات
معلم مطهر - انواع ویروس های کامپیوتری

معلم مطهر

آثارش بدون استثناء خوب است (سخنان امام خمینی(ره) درباره ی ایشان)

Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
انواع ویروس های کامپیوتری

انواع ویروس های کامپیوتری 

در دسته بندی انواع ویروس های کامپیوتری باید گفت که ویروس ها به پنج دسته تقسیم می شوند:

ویروس های آلوده کنند: 

این ویروس ها برنامه های را آلوده می کنند  این ویروس ها کد های قابل اجرایی مثل  exe. و com. را آلوده می کنند.این ویروس ها به هنگام اجرای برنامه های آلوده دیگر برنامه های را نیز آلوده می کنند.بسیاری از این ویروس ها در حافظه هستند.بعد از آلوده شدن حافظه هر فایل اجرایی غیر آلوده که اجرا بشود آلوده می شود.Jerusalem و Cascade از نمونه های این ویروس ها هستند.

انواع ویروس های کامپیوتری

انواع ویروس های کامپیوتری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ویروس های boot sector:

این ویروس های هارد دیسک را آلوده می کنند این ویروس ها  به دیسک می چسبند و زمانی که کاربر می خواهد راه اندازی را از این دیسک آلوده انجام دهد اجرا می شوند.این ویروس ها ذاتا مقیم حافظه هستند و معمولا در dos نوشته می شود.

 

ویروس های Master boot record :

به همان شیوه ویروس های boot sector عمل می کنند با این تفاوت که  این نوع ویروس یک کپی سالم از Master boot record در جایی دیگر نگه داری می کند.

 

ویروس های چند سویه:

هم رکوردها را آلوده می کنند و هم فایل ها را آلوده می کنند.و این بازسازی را مشکل می کند.اگر ناحیه راه انداز پاکسازی شود چون فایل آلوده است محل راه انداز دوباره آلوده می شود.

 

ویروس های ماکرو:

این نوع ویروس های فایل های داده را آلوده می کنند. این نوع ویروس های بسیار شایع هستند وهزینه زیادی صرف پاکسازی آنها می شود.به دلیل آسانی ایجاد این ویروس های هزاران نمونه از آنها ایجاد شده ند.

این دسته بندی مربوط به انواع ویروس های کامپیوتری بود،در مقالات آینده در مورد تروجان ها وکرم ها نیز صحبت خواهیم کرد[ پنجشنبه 18 مهر 1392 ] [ 01:32 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه