تبلیغات
معلم مطهر - رسوایی از نوع گوگل! رمز عبور WiFi شما توسط گوگل ذخیره می شود

معلم مطهر

آثارش بدون استثناء خوب است (سخنان امام خمینی(ره) درباره ی ایشان)

Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
رسوایی از نوع گوگل! رمز عبور WiFi شما توسط گوگل ذخیره می شود

شوک آور باشد یا نباشد اما این موضوع باری دیگر به ما یاداوری میکند که زمانی که روی اینترنت هستیم محتاط تر باشیم بدون اینکه دچار توهم شویم.

 گوگل رمز عبور وای فای را ذخیره میکند.

آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) ، بعد از رسوائی سازمان امنیت ملی امریکا, بعضی با شنیدن این خبر قیام کرده و برخی دیگر فکر خواهند کرد که این اخر غم انگیز اینترنتی است که ازاد تصور میشد و در حقیقت بیشتر از پیش ازادی خود را از دست میدهد.

اما بله واقعیت دارد و گوگل واقعا در زمانیکه کاربر توسط اندروید به شبکه ای کانکت میشود رمز عبور وای فای او را ذخیره میکند.

ITSN به نقل از ژیزمودو،کافی است شما با تلفن اندرویدی خود برای ورود به یک حساب کاربری گوگل خود چون یوتیوب یا جیمیل و یا گوگل پلاس لاگین کنید تا دستگاه تمام رمز عبورها را در زمانیکه به شبکه های مختلف وای فای کانکت میشوید را ذخیره کند. این رمز عبورها در یک فایل عظیم کامپایل شده و در پایگاه داده های گوگل ذخیره میشوند.

شوک آور باشد یا نباشد اما این موضوع باری دیگر به ما یاداوری میکند که زمانی که روی اینترنت هستیم محتاط تر باشیم بدون اینکه دچار توهم شویم. معلوم نیست چه کسی نخها را میکشد (همانند نخهای عروسکهای خیمه شب بازی) و با افشای زیاد اطلاعات خود روی نت خود را در معرض چه چیزهائی قرار میدهیم.

منبع : tarfandesatn


[ شنبه 20 مهر 1392 ] [ 03:47 ق.ظ ] [ سمیرا رومنا ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه