تبلیغات
معلم مطهر - اپلیکیشن ضد پیامک جنسی برای نوجوانان ارائه شد

معلم مطهر

آثارش بدون استثناء خوب است (سخنان امام خمینی(ره) درباره ی ایشان)

Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
اپلیکیشن ضد پیامک جنسی برای نوجوانان ارائه شد

یک مؤسسه خیریه، اپلیکیشنی برای گوشی‌های همراه ارائه کرده که به نوجوانان کمک می‌کند تا درخواست‌ها برای ارسال تصاویر جنسی را رد کنند.


آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , این برنامه رایگان که به دست مرکز مشاوره تلفنی کودکان (کلیک Child Line) در بریتانیا ارائه شده، به کاربران امکان می‌دهد تا به جای ارسال عکس، انتخاب‌های دیگری داشته باشند که این مؤسسه خیریه به آن “پاسخ‌های زیرکانه” می‌گوید.

این سازمان خیریه ارسال عکس‌هایی این چنین را “سکستینگ” (کلیک Sexting) می‌نامد که ترکیب واژه‌های “سکس” و “تکست” است و می‌گوید ارسال عکس و ویدئوی خصوصی از راه تلفن همراه یا به صورت آنلاین به قدری معمول شده که “به امری پیش و پاافتاده” تبدیل شده است.

حدوداً شش نفر از ده نفری که بین ۱۲ تا ۱۵ ساله هستند، گوشی‌های هوشمند شخصی دارند.

بررسی‌های اخیر انجام شده توسط مؤسسه خیریه چایلد لاین و مؤسسه خیریه حمایت از کودکان انگلستان نشان داده که شش نفر از هر ده نوجوان می‌گویند از آنها درخواست شده تا تصاویر جنسی خود را بفرستند.

این نظرسنجی از ۴۵۰ نفر به صورت خودگزینشی انجام شد اما این سازمان خیریه می‌گوید آن را در نتایج مطالعات دیگرش بازتاب داده است.

این اپلیکیشن که کلیک Zipit (اصطلاحی عامیانه برای پایان دادن به مکالمه) نام دارد، به نوجوانان پیشنهاد می‌دهد تا در صورت احساس خطر یا انتشار تصویرشان، از امکان گپ آنلاین استفاده کرده و مشاوره بگیرند.

منبع :پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات[ یکشنبه 5 آبان 1392 ] [ 08:19 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه