تبلیغات
معلم مطهر - مطالب هفته دوم اردیبهشت 1393

معلم مطهر

آثارش بدون استثناء خوب است (سخنان امام خمینی(ره) درباره ی ایشان)

Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
حقوق مردم

اعتراف به حقوق مردم

احتیاجات بشر در آب و نان و جامه و خانه خلاصه نمیشود. یک اسب و یا یک کبوتر را میتوان با سیر نگه داشتن و فراهم کردن وسیله آسایش تن راضی نگه داشت، ولی برای جلب رضایت انسان، عوامل روانی به همان اندازه میتواند مؤثر باشد که عوامل جسمانی.


حکومتها ممکن است از نظر تأمین حوائج مادی مردم یکسان عمل کنند، در عین حال از نظر جلب و تحصیل رضایت عمومی یکسان نتیجه نگیرند، بدان جهت که یکی حوائج روانی اجتماع را برمیآورد و دیگری برنمی آورد.

یکی از چیزهایی که رضایت عموم بدان بستگی دارد این است که حکومت با چه دیدهای به توده مردم و به خودش نگاه میکند؛ با این چشم که آنها برده و مملوک و خود مالک و صاحب اختیار است؟ و یا با این چشم که آنها صاحب حقاند و او خود تنها وکیل و امین و نماینده است؟ در صورت اول هر خدمتی انجام دهد از نوع تیماری است که مالک یک حیوان برای حیوان خویش انجام میدهد، و در صورت دوم از نوع

خدمتی است که یک امین صالح انجام میدهد. اعتراف حکومت به حقوق واقعی مردم و احتراز از هر نوع عملی که مشعر بر نفی حق حاکمیت آنها باشد، از شرایط اولیه جلب رضا و اطمینان آنان است.
سیری در نهج‌البلاغه، ص:125
[ یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 ] [ 01:55 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ]

[ نظرات() ]


جشنواره الکترونی پیشوای مرتضی

 

به مناسبت میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علی (ع) و تقارن آن با ایام بزرگداشت شهادت استاد مطهری و هفته معلم، بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری «جشنوارۀ الکترونیکی پیشوای مرتضی» را با محوریت دو کتاب «جاذبه و دافعه علی (ع)» و «سیری در نهج البلاغه» اثر استاد مطهری برگزار می‌نماید. 

جشنواره در شش بخش کتابخوانی، انتخاب جملات ناب، نمودارسازی، تولید کلیپ صوتی، تولید کلیپ تصویری و وبلاگ‌نویسی از 1 اردیبهشت 1393 مصادف با میلاد حضرت فاطمه (س) تا 23 اردیبهشت 1393 مصادف با ولادت حضرت علی (ع) برگزار و نتایج آن در روز 6 خرداد، مصادف با عید سعید مبعث اعلام خواهد شد.


راهنمای شرکت در جشنواره[ شنبه 13 اردیبهشت 1393 ] [ 11:22 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ]

[ نظرات() ]


در باره نهج البلاغه

یکی از دل باختگان و ارادت مندان مکتب علی علیه السلام و نهج البلاغه او، استاد شهید آیت اللّه مطهری است. وی در ستایش از اثر گران بهای نهج البلاغه چنین می نویسد:

656565

شاید برای تان پیش آمده باشد و اگر هم پیش نیامده، می توانید آنچه را می خواهم بگویم در ذهن خود مجسم سازید که سال ها با فردی در یک کوی و محله زندگی می کنید، حداقل روزی یک بار او را می بینید و طبق عرف و عادت سلام و تعارفی می کنید و رد می شوید. روزها و ماه ها و سال ها به همین منوال می گذرد. تا آنکه تصادفی رخ می دهد و چند جلسه با او می نشینید و از نزدیک با افکار و اندیشه ها و گرایش ها و احساسات و عواطف او آشنا می شوید. با کمال تعجب احساس می کنید که هرگز نمی توانسته اید او را آن چنان که هست، حدس بزنید و پیش بینی کنید.

 


ادامه مطلب

[ شنبه 13 اردیبهشت 1393 ] [ 11:13 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه